Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

O Questach i taskach słów kilka.

Napisany przez Alvaro Morata, 01-05-2017, 11:20
O Questach i taskach słów kilka.

Offline Alvaro Morata

#1
Standardowo, w moim typie, postanowiłem się rozpisać. Zainteresowanych zapraszam do lektury ^^.

Questy na OTSach to zdecydowanie jeden z czynników, który przyciąga graczy. Bramki lvlowe ustawione przed questami niewątpliwie motywują ludzi to wbijania lvli, aby potem zebrać zorganizowaną ekipę i wykonać questa, na którego przecież tyle czasu expiliśmy. No właśnie, questy na cylerii. Pisząc dziś na Helpie z graczami wywnioskowaliśmy, że na tym evo brakuje questów. Gracze żalili się, że w sumie po co robić jakiekolwiek questy, skoro najlepszy ekwipunek można zdobyć z sms shopu. Bo przecież kto będzie robił jakieś głupie za przeproszeniem questy na Golden Armor, czy też Green Legi. Sami gracze pisali, że jedyne Questy, które na Cylerii warto wykonać to niewątpliwie Questy na spelle od 400 oraz 800 lvla,  Exp Access oraz Wayfarer Addon. Na 1000 lvlu przydaje się Darkon. Bez reszty można przecież śmigać. Stąd też postanowiłem napisać temat, abyście pomyśleli droga administracjo nad stworzeniem paru Questów. Warto teraz zadać sobie pytanie jakie byłyby nagrody, bo to w sumie też ważna sprawa. Gracze móili o stworzeniu setów dla poszczególnych profesji, oczywiście gorszych od tych z sms shopu, ale takich, które dałyby pare procent odporności na wszystko. Można przecież podpierdolić pomysł z Vestii i zrobić Quest, po którego wykonaniu nasze exp rate zwiększa się do końca gry o x%. Wtedy każdy będzie musiał go zrobić czy chce, czy nie chce (a raczej będzie chciał , bo przecież Questy to tak jak mówiłem sama przyjemność). To już zależy tylko od was, a fajnie by było gdybyście nad takim czymś pomyśleli oraz popracowali. Z resztą sami wiecie ile korzyści dało zrobienie ostatniego Mega Update.

Propozycje nagród z Questów od graczy :
- Addon Doll 
- Stamina Doll
- Mikstura Doświadczenia
- Ekwipunek dla każdej profesji, gorszy od seta z sms shopu.
- Quest zwiększający Exp Rate (Podjebane z Vestii).
- Backpack dla każdej profesji dający lekką regenerację oraz posiadający z 24 sloty.

Resztę zostawiam wam. Co jak co, ale super by było zobaczyć nowe Questy *-*



Kolejna sprawa do NPC z Taskami. Naprawdę spoko, że jest NPC Nobody. Same taski też są jakimś wyzwaniem i odskocznią od monotonnego expienia, ale nagrody, które dostajemy od NPC to jednym słowem żenada. Parę cc i śladowe ilości expa. W mojej opinii jest to kompletnie nieopłacalne. Po co zabijać 100 dragonów, skoro możemy zabić 15 Syliaca. Oszczędzimy na czasie. Osobiście nie chciałbym, aby te taski były robionie na siłę, tylko po to, aby mieć je zaliczone. Fajnie by było dostać po wykonaniu wszystkich tasków jakąś Dyńkę, Exp Potkę, Staminkę czy co kolwiek. Takie rzeczy są przecież wiecznie potrzebne. Oczywiście nie chciałbym, aby te taski wykonywało się szybko, wtedy będą tworzone miliony mcków po potki itp.
Fajnie byłoby zobaczyć misje w stylu:
1. Zabij 50 Rotwormów,
2. Zabij 100 Dragonów,
3. Zabij 200 Dragon Lordów,
4. Zabij 350 Ivilisów,
5. Zabij 500 Okeanów,
6. Zabij 750 Syliaca.

I tak dalej i tak dalej, wliczając w to oczywiście moby dodane i sfixowane na jednym z ostatnich update tj. Kościany Smok, Bagienna Hydra, Ancient Dragon, Saper etc. Oczywiście po zrobieniu wszystkich tasków uzyskiwalibyśmy jakąś nagrodę, dla której te taski faktycznie byłoby warto wykonywać. Sam pomysł z taskami w mojej opini jest genialny, ale już nagrody są lekko gorszą ideą. 
Nagroda coś w stylu Exp Dyńki, może Addon Dolla, może Staminka. Może Protektor, którego potrzebuje każda profesja. Zostawiam to wam.

Chyba tyle odemnie, gdybym na coś jeszcze wpadł to edytuję. Tak jak mówiłem, temat pisany na podstawie dyskusji odbytej niedawno na Helpie przez sporą ilość graczy. Pozdrawiam.
Odpowiedz

Offline Hoppre

#2
Questy to ciężka sprawa bo u nas głównie zdobywa się rzeczy bez umiaru na bossach, tasklevel, Temple of darkness jak i masa rzeczy za wbijanie poziomów (level rewards) . To nas wyróżnia od innych serwerów. Dodamy coś nowego gdy stwierdzimy, że warto i zostaniemy dalej oryginalni. Przypominam też o questach w Darkon na Upgrade najwyższej klasy, protektor. Do zaoferowania jest również alchemia z której powinien każdy korzystać bo to przecież darmowe mikstury doświadczenie, Paraliżujące bomby (niezbędne do pvp) i wiele wiele innych.
" [...] Jekaterino, teraz konaj mi na rękach, a Twoja dusza niechaj leci jako Amy."
[Obrazek: j9ofzTE.png]
Odpowiedz

Offline Alvaro Morata

#3
No dobra, niech i tak będzie.
Odpowiedz

Offline Hoppre

#4
Oczywiście jesteśmy otwarci na każdą propozycje szczególnie na unikalne questy z unikalnymi itemami. Na pewno z czasem wymyślicie coś, jak nie Wy to my Smile
" [...] Jekaterino, teraz konaj mi na rękach, a Twoja dusza niechaj leci jako Amy."
[Obrazek: j9ofzTE.png]
Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości